Haber

Türk Hava Yolları Deprem Bölgesinden Tahliye Seferini 1 Mart’a Kadar Uzattı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve çevre 11 ilde etkili olan depremlerin ardından bölgeden tahliye seferleri düzenleyen Türk Hava Yolları (THY), bu seferlerin 11 Mart’a kadar devam edeceğini duyurdu.

Boş kontenjan olması durumunda rezervasyonu olmayan yolcular da kabul edilmektedir.

Konuyla ilgili olarak havayolu şirketinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ve Şanlıurfa’dan tahliye uçuşlarımız 1 Mart 2023 tarihine kadar ücretsiz olarak devam edecek. Tahliye işleminin kolaylaştırılması için havalimanına rezervasyonlu gelinmesi gerekiyor. Rezervasyonlu yolculara öncelik verilecek olup, boş koltuk olması durumunda rezervasyonu olmayan yolcular da kabul edilecektir.söylendi.

‘3 bin 32 gidiş-dönüş uçuş yaptık’

Depremin ilk gününden bu yana bölgeye düzenlediği seferlerle arama kurtarma ekiplerini taşıyan THY, tahliye seferleriyle 265 bin 754 vatandaşı taşıdı. Konuyla ilgili THY Genel Müdürü Bilal Ekşi açıklama yaptı. “Şu ana kadar depremle ilgili 1.516 gidiş-dönüş (3.32 uçuş) gerçekleştirdik. 265 bin 754 vatandaşımızı tahliye ettik. 143.740 kurtarma grubu ve insani yardım görevlisi aldık. 177 kargo seferiyle 10 bin 753 ton yardım malzemesi taşıdık.paylaştı.

sirvanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu