Haber

SULTANGAZİ’DE KREDİ KARTLARINI ÇALAN ŞÜPHELİYİ PAZAR ARAMALARI

SULTANGAZİ’de Ali Aykut Şencan, kredi kartlarını çalan zanlının bir saat içinde birden fazla marketten alışveriş yaptığını öğrenince kimliğini belirlemek için zanlıyı takibe aldı. Zanlının alışveriş yaptığı marketlere giderek güvenlik kamerası görüntülerini izleyen Şencan, “Tanınmamak için kapüşonlusu ve elleriyle yüzünü kapattı. Yaklaşık bin liralık alışveriş yaptı” dedi.

Önceki gün Cebeci Mahallesi’nde araç satışı için notere giden Ali Aykut Şencan’a hesabı olan bir bankadan kredi kartıyla alışveriş yapıldığına dair tebligat geldi. Bankanın taşınabilir uygulamasına giren Şencan, kredi kartıyla farklı marketlerde yaklaşık 1 saat alışveriş yapıldığını gördü. Cüzdanını kontrol ettiğinde 4 farklı kredi kartının çalındığını fark eden Sencan, önce kartları kullanıma kapattı, ardından zanlının alışveriş yaptığı marketlere giderek güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

YÜZÜNÜ KAPUTU VE ELLERİYLE KAPATTI

Kredi kartlarının temassız özelliğini kullanarak 5 farklı iş yerinden alışveriş yaptığını belirleyen zanlının peşine düşen Şencan, hırsızın tanınmamak için kapüşonunu ve elleriyle yüzünü incelediğini gördü. güvenlik kamera görüntüleri Şencan, “Araç satışı için notere gidiyordum. Cüzdanımda ehliyet için baktım. Ehliyetin olmadığını görünce evdesin sandım. Aileme haber verdim. , ve evde olmadıklarını söylediler.Kısa bir süre sonra bankadan cep telefonumun küçük fiyatlara harcandığına dair kısa bir mesaj aldım.Bankayı aradım ve dedim ki “Kullanılan kartları iptal ettim. Kartları çalan kişi, kameralara yakalanmamak için kapşonlusuyla yüzünü kapattı. Benzin istasyonlarına ve farklı marketlere giderek kartlarla alışveriş yaptı. Banka kartlarından birini kullandı. Diğerlerini iptal ettiğim için kullanamadı. Yaklaşık bin liralık alışveriş yaptı” dedi.

pirazizhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu