Haber

Seçim Sonuçları Sonrası İYİ Parti’de İlk İstifa

İYİ Parti Genel Lider Danışmanı ve eski Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, sosyal medya hesabından istifasını duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Oğuz Hocaoğlu, mevcut oy oranını korumayı başarı olarak görenlerle yol yürümenin anlamı olmadığını belirterek istifa ettiğini açıkladı.

İstifasını sosyal medya hesabından “Kişisel çıkarların ülke, ülke ve millet çıkarlarının üzerinde olduğunu gördüm” sözleriyle duyuran Hocaoğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘1-Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 2011 yılında ülkemin ve milletimin milli menfaatleri için MHP’de değişim hareketini başlattık. Bu süreç sonucunda kendimi Yeter Parti’de buldum. Ancak içinde bulunduğumuz süreçte vatana, vatana çıktığımız yolda çıktığımız hiçbir maliyeti yansıtmayan kişisel çıkarlar.

2- Milletin menfaatlerinin yukarıda tutulduğunu gördüm. Ülkemize ve milletimize daha doğru hizmet etmek gayesiyle siyaset yaptık. Partiye gönül vermiş yüzbinlerce üyenin ve milyonlarca vatandaşın umudu, uçarı ve vasıfsız yöneticiler tarafından ciddiye alınmadı.

3- Mevcut oy oranını korumayı başarı sayanlarla aynı yolda yürümenin bir anlamı yok. Bu itibarla mensubu olduğunuz partiden ve genel liderlik danışmanlığından istifa ediyorum. Bu süreçte bana inanan ve güvenen tüm dostlarımdan helallik istiyorum.

4-Sizinle tanışmak ve arkadaş olmak gerçekten takdire şayandı. Göreve gelme sürecinde kalbini kırdığımız tüm arkadaşlardan da helallik istiyorum.

Avukat Oğuz Hocaoğlu’

resadiye-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu