Haber

Kütahya Kocaçay’da rehabilitasyon çalışmaları tamamlandı

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesine bağlı Kocaçay’da rehabilitasyon çalışmalarının tamamlandığı bildirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, Kütahya Çavdarhisar Kaymakamlığının talebi üzerine ilçe merkezinden geçen Kocaçay’da ve Çavdarhisar’da mekanik çalışma yapıldığını açıkladı. 4,5 ay süren drenaj kanalları idari yollarla yapıldı.

Kütahya’nın Çavdarhisar İlçe Merkezi’ndeki kurutma kanalı ve Kocaçay dere yataklarının iyileştirilerek sel riskinin azaltıldığını belirten Mehmet Akif Balta, “İhale ile 49 bin metreküp kanal kazısı ve 2 bin metre servis yolu yapıldı. Envanterde yeni iş makinelerinin kullanılması Kurutma kanalı ve Kocaçay deresi uzun yıllardır oluşan ağaçlandırma ve tortu birikiminden arındırılarak çevre düzenlemesi sağlandı. rehabilite edilerek ilçe merkezindeki yerleşim alanları, bölgedeki sit alanları ve 700 dekarlık tarım alanlarının su baskınlarından korunması sağlanmış, haşere, sinek ve benzeri çalışmalar yapılmıştır” dedi.

Müdür Balta, “Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamanın yaygınlaştırılması, toplulaştırma çalışmaları ile tarım arazilerinden en yüksek faydanın sağlanması, sağlıklı ve sağlıklı bir şekilde teslim edilmesi için var gücüyle çalışıyor. ve içme suyunun musluklara verilmesi, yerleşim yerlerinin ve tarım alanlarının taşkın risklerine karşı korunması için” Kütahya Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak ıslah çalışmaları ile baraj, gölet ve sulama tesisleri ile çiftçilerimizi desteklemeye, savunma ve savunmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız sellerin neden olduğu kayıplardan” dedi. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu