Yaşam

K-pop dünyası yas tutuyor: Astro solisti şüpheli bir şekilde öldü

Güney Koreli erkek müzik grubu Astro’nun solisti Moonbin’in evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybettiği bildirildi.

Yonhap’tan Birgün’ün haberine göre,Polis açıklamasında, 25 yaşındaki Moonbin’in cansız bedenine yerel saatle 20:10 sıralarında şarkıcının evini ziyaret eden menajeri tarafından bulunduğu belirtildi.

KESİN ÖLÜM NEDENİ BİLİNMİYOR

Polisin cinayete ilişkin herhangi bir delil bulamadığı, bu nedenle şarkıcının intihar etmiş olabileceğine dikkat çekilen açıklamada, Moonbin’in ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi yapılabileceği bilgisi verildi.

Grubun bağlı olduğu Fantagio adlı şirketten yapılan açıklamada Moonbin’in ölüm haberi doğrulanırken, “Tüm Astro üyeleri ve çalışma arkadaşları büyük bir üzüntüyle onun yasını tutuyor” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, ailesinin Moonbin’e huzur içinde veda edebilmesi için spekülasyon ve saçmalık haberlerinden kaçınılması istendi.

Dünyayı saran ve özellikle gençler tarafından benimsenen Kore pop akımının önde gelen temsilcilerinden biri olan ve Astro grubunun bir üyesi olan 1998 doğumlu Moonbin, 2016 yılında şarkıcı olarak çıkış yapmadan önce oyuncu ve model olarak çalıştı.

En son 8 Nisan’da Bangkok’ta performans sergileyen Moonbin’in kız kardeşi de K-pop grubu “Billlie”nin bir üyesi.

Güney Koreli erkek grubu SHINee’nin solisti Kim Jong-hyun da 2017’de evinde ölü bulundu. Güney Kore, gelişmiş ülkeler arasında en yüksek genç intihar oranına sahip ülke ve ülkede 20’li yaşlarındaki genç ölümleri artıyor.

adalar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu