Haber

İzmir Foça Kaymakamlığı iftar programı düzenledi

KONYA (İGFA) – Akören Kayasu Atıksu Arıtma Tesisi’nin açılışında konuşan AK Parti Akören İlçe Başkanı Müzeyyen Çetinkaya, tesisi ilçeye kazandıran Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

MHP Akören İlçe Başkanı Sabahattin İpıl, “Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın Akören’i ayrı bir yerde tuttuğunu biliyoruz. Kendisine çok teşekkür ederiz. Tesisimiz hayırlı olsun” dedi.

Akören Belediye Başkanı İsmail Arslan, “Bu güzel hizmetlerin hepsi Cumhur İttifakı sayesindedir. Değerli Konya Büyükşehir Belediye Başkanımıza şahsım ve Akören halkı adına teşekkür ediyorum. Bugüne kadar 31 ilçenin yanı sıra Akören’e de çok sayıda hizmet vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Allah kendisinden ve ekibinden razı olsun” dedi.

“TESİS BÖLGE İÇİN HAYATİ OLACAK”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Hümeyra Saçkesen, “Kayasu Atıksu Arıtma Tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Tesisimizin açılışında emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve ekibine çok teşekkür ediyorum. İlçemize kazandırılan bu tesis bölge için hayati öneme sahip. Bugüne kadar olduğu gibi daha nice eserler kazandırılmaya devam edecek. Bunlar hizmet belediyeciliğinin en güzel örnekleridir” dedi.

“İLÇE VE MAHALLELERDE ÖZEL BİR STANDART OLUŞTURULDU”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise göreve geldikleri günden bu yana Konya’nın tamamını kalkındırmak ve ilçelere en yüksek standartlarda hizmet sunmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak; 42 bin kilometrekarelik alanla Türkiye’nin en büyük coğrafyasında belediyecilik hizmeti ürettiklerini kaydeden Lider Altay, Konya Model Belediyecilik anlayışıyla ilçe ve mahallelerde belli bir standardın oluşmaya başladığını kaydetti.

“BU TESİS KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EN ÇEVRECİ TESİSLERİNDEN BİRİDİR”

Cumhurbaşkanlığı süresi içinde Akören’e getirilen yatırımlardan bahsederek konuşmasına devam eden Önder Altay, göreve geldikleri günden bu yana Akören’e fiili maliyeti 193 milyon TL olan yatırım yaptıklarına değinerek, “Bugün, Kayasu Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ni ilçemize kazandıracağız. Böylece Kayasu, Yeşiltekke ve Çukurçimen mahallelerimizden kaynaklanan atıksuları arıtacağız. Bu atık sular çevrenin en büyük düşmanıdır. Bu tesis Konya Büyükşehir Belediyesi’nin en çevreci tesislerinden biri olarak hizmetinizde olacaktır. Kayasu Atıksu Arıtma Tesisimiz mahallemize ve ilçemize hayırlı olsun.

“TÜRKİYE’Yİ GÜÇLÜ BİR GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin değerine değinen Önder Altay, “Türkiye’yi sadece bölgesinde değil dünyada da cumhurbaşkanlığı ülkesi yapmak için gece gündüz çalışıyoruz. Togg ve karanlıkta bir mum yakıyoruz. İnşallah bu mum önce şehirlerimizi sonra ülkemizi aydınlatır. İstihdam olacak, ekonomiye katkısı olacak. 21 yıllık süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemizi büyük bir refaha kavuşturmak için çaba sarf ettik. Şimdi 14 Mayıs’ta sandıkları patlatma zamanı. Akören konuşmasını “Bugüne kadar yapması gerekeni yaptı, bundan sonra da Allah’ın izniyle yapacağına eminim” sözleriyle tamamladı.

Konuşmaların ardından AK Parti Konya İl İdare Meclisi Üyesi Abdurrahman Tüzün’ün katıldığı programda Akören Kayasu Atıksu Arıtma Tesisi kurdele kesilerek açıldı.

Önder Altay, açılış programının ardından AK Parti ve MHP İlçe Başkanlıklarını da ziyaret ederek partililerle istişarelerde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu