Ekonomi

Yıldırım, “Aldığımız tedbirlerle EYT işlemlerini kuyruk oluşturmadan gerçekleştiriyoruz.”

Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürü İsmail Yıldırım, aldıkları tedbirlerle emeklilik yaşı (EYT) yasası sonrası başvuran vatandaşların Resmi Gazete’de yayımlanmasını engellediklerini belirtti.

EYT kapsamında emekli olabilecek yaştaki vatandaşların işlemlerini başlattıklarını ifade eden Yıldırım, “Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu Merkez Müdürlüğü’nde ilk günden itibaren talep arzı oldu, biz de bu nedenle EYT’ye başvurduk. vatandaşlarımızın ilk kabul noktasında gerçek haliyle karşılanması noktasında, taleplerinin doğru bir şekilde sürece alınması için gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, “Formları doldurma desteğimizle onları teslim aldık. ve süreçleri hızlı bir şekilde kayıt altına alıp yürütüyoruz. Bu nedenle Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu’da talep olsa dahi sıra beklemeden bu işlemleri yapmaya devam ediyoruz.”

“3 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra taleplerin alınmaya başlandığını vatandaşlarımızın bilmesi gerekiyor” diyen Yıldırım, “Ay başı ile ay sonu arasında fark yok. 3 Mart’ta talepte bulunan bir vatandaşın aylık başlangıç ​​tarihi 1 Nisan olacağı için gecikmeli bir durum.Mart ayında rastgele bir tarihte ister e-devlet üzerinden gelip başvuru yapması durumunda hak kaybı yaşanmayacak. ya da elden, 1 Nisan’dan itibaren ilk emekli maaşını almaya başlayacak, hatta Ramazan Bayramı münasebetiyle ilk ikramiyesini de alacak, ona da sahip olmuş olacak, şu an bir sıkıntı yok, Gerekli tedbirleri aldık, şimdiden emekli olacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu