İş

Vergi indirimi yolda: Seçenekler belli

asgari fiyata kadar faiz vergi dışıserbest bırakıldıktan sonra fiyattan alınır vergilerdeAyrıca indirimgeliyor

Sabah’ın haberine göre ücretlerin Gelir Vergisi Kanunu’nun 2. dilimine girmesi engellenecek. Böylece yıl içinde vergi dilimlerindeki değişiklik nedeniyle fiyatlarda yaşanan düşüş gündemden kalkmış olacak. Vergi diliminin yüzde 15’ten yüzde 10’a düşürülmesi de seçenekler arasında yer alıyor.

%15 olarak sabitlenecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yürütülecek çalışma kapsamında, fiyatların belirlenmesinde ekonomik dengelerin ve işgücü verimliliğindeki gelişmelerin gözetilmesini sağlayacak sistemler geliştirilecek. İşgücü Piyasası Reformu kapsamında, fiyatların düşmesine neden olan Gelir Vergisi Kanunu’nun 2. dilimine girilmesi engellenecektir. “Gelir vergisi diliminin yüzde 15’e sabitlenmesi” konusu, 1 Ağustos’ta memurlarla başlayacak toplu sözleşme sürecinin en değerli konularından biri.

Reform kapsamında gelir eşitsizliğine yol açan uygulamalara son verilecek, vergi, sübvansiyon ve miras hukuku yeniden gözden geçirilecek. Şirketlere, girişimcilere yönelik muafiyet ve teşvikler ile alt gelir gruplarına yönelik sosyal yardımlar yeniden yapılandırılacaktır. Yeni dönemde işgücü piyasaları, garantili esneklik temelinde tasarlanacaktır. İş sözleşmesi kuruluş sistemleri şirketlerin farklı ihtiyaçlarına göre farklılaştırılacaktır. Dönemsel iş sözleşmeleri kolaylaştırılacaktır. Fiyatların belirlenmesinde ekonomik istikrarın ve işgücü verimliliğindeki gelişmelerin izlenmesine yönelik mekanizmalar geliştirilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu