Haber

Selçuk Bayraktar’dan Almanya Milli Takımı’na tebrik!

Son dakika Selçuk Bayraktar haberi: Baykar Yönetim Kurulu Lideri Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından A Milli Futbol Takımı’nın Berlin galibiyetiyle ilgili bir paylaşım yaptı. Ay Yıldızları tebrik eden Bayraktar, paylaşımında Almanya’ya da gönderme yaptı.

‘HEM MASA’DA HEM SAHADA…’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Almanya ziyaretinde yaptığı ve tüm dünyada yankı uyandıran tarihi konuşmasına değinen Bayraktar, şunları söyledi:

“Hem masada, hem sahada… Almanya karşısında aldığı galibiyetle Euro 2024 yolunda hem özgüvenini hem de moralini tazeleyen Milli Takımımızı tebrik ederiz.”sözlerini kullandı.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİ DÜNYADA TANINDI

Türkiye ve Almanya’nın insani ateşkese ne kadar katkıda bulunabileceğinin ve bu adımların nasıl atılacağının önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Buna hazır mıyız, değil miyiz? Bir hafta sonra Sayın Steinmeier İsrail’e gidiyor. Ben kendisinden ricada bulundum. Siz bir tarafa tutunun, biz de bizim görevimiz neyse ona tutunalım dedim. Diğer tarafta bu değerli insani ateşkesi hep birlikte sağlayalım. Bu adımı ben attım.” Almanya ile Türkiye arasında böyle bir insani ateşkesi hep birlikte sağlayabilirsek, bölgeyi bu ateş çemberinden kurtarma fırsatına sahip olacağız. Buna rehine değişimi denir. Teşekkür ederiz, buna da hazırız. Peki rehineler derken İsrail’deki rehinelerin sayısı rehine sayısına göre kaçtır? “Öte yandan Hamas’ın ya da Filistin’in elindeki rehinelerin sayısı nedir? Buna baktığımızda İsrail’in elinde çok daha fazla rehine var. Yıllardır rehineler ve tutsaklar İsrail’in elinde. Bunu da görmek lazım. Bunu görmezsek haksızlık olur. Biz bunların hepsine hazırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu