Haber

Mustafa Sarıgül’den oğluyla ilgili iddiaya yanıt: ‘Evet istiyor’

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı için CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün ismi gündemdeydi.

Mustafa Sarıgül bu iddiayı yalanlarken, Emir Sarıgül’ün oğlu “Yıllardır siyasetin içinde. Evet istiyor. Kardeşlerine de destek oluyor. Eyüpsultan mı yoksa başka bir yer mi bilmiyorum” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuşan Mustafa Sarıgül, “İstanbul belediye başkanlığına aday olmaya niyetim yok, Cumhurbaşkanı’nın (Kemal Kılıçdaroğlu) da böyle bir düşüncesi yok. Biz de öyle bir şey konuşmadık. konu” dedi.

‘Söz bile geçmedi’

Daha önce de İBB Başkan adayı olduğunu hatırlatan Sarıgül, “Bitti. Sizi temin ederim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı falan olmayacağım. Söz konusu bile olamaz. geçilmez.”

Sarıgül, Altaylı’nın “Emir’in Eyüpsultan adaylığı doğru mu?” sorusuna, “Emir başlı başına bir adamdır. Yıllardır siyasetin içindedir. Evet ister. Kardeşlerine de destek olur. Eyüpsultan mı başka yer mi bilmiyorum. Kendi işi, kendi siyasi işi. Benimle hiçbir ilgisi yok.”

Altaylı ise Sarıgül’ün bu sözlerine “Yapma. Bunu kimseye anlatamazsın. Yaparsan inandırıcı olmaz” yanıtını verdi. Daha sonra şu yorumu yaptı:

“Emir Sarıgül bir siyasetçinin aktif olarak siyasete atılmaya çalışan ilk çocuğu değil ve AK Parti’de ailesinin boyuyla siyaseti eleştiren ve aynısını yapan da son olmayacak elbette. Hele baba siyasetin ortasındayken… Ne dersin, tamam mı?” (HABER MERKEZİ)

haber-havran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu