Haber

Meteoroloji’den 9 şehre sarı kodlu uyarı: Şiddetli yağmur ve rüzgar bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre, yurt genelinde modüllü ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlı görmek mümkün. Bitlis, Gaziantep, Kilis, Siirt, Adıyaman ve Diyarbakır. , yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

yağış; yerel olarak özellikle kıyı Ege, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Bursa, Manisa, Denizli, Uşak ve Osmaniye yöreleri ile Maraş’ın batı ilçeleri, Adana’nın kuzeyi ve Karadeniz kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor. Hatay’ın batısında ani sel, yağış sırasında sel, yıldırım, yerel dolu ve kuvvetli rüzgar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor.

Yağışlı hava sıcaklıklarının batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve çoğunlukla mevsim normallerinin üzerinde olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgarın çoğunlukla güneyli, hafif, orta kuvvette, Doğu Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda orta kuvvette (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu’da toz taşınması beklendiği için olası aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun eğimli ve yüksek yamaçlarında çığ riski bulunduğundan dikkatli olunmalıdır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu