Haber

Kocaeli’de ‘Sağlık Kent Konutları’ Ekim’de teslim edildi

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanları için tasarladığı Sıhhat Kent Konutları’nda ilerleme yüzde 90’ı geçti.

Ekim ayında hak sahiplerine daire teslimleri yapılacak olan proje, şehrin prestijli konut projelerinin ortasında yer alıyor.

Sağlık Kent Konutları’nda incelemelerde bulunan ve değerlendirmelerde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, sağlık çalışanlarının merakla beklediği müjdeyi verdi. Genel Sekreter Gündoğdu’ya Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel, Kent Konut Genel Müdürü Erhan Coşan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, firma yetkilileri ve proje koordinatörleri eşlik etti.

DAİRELER TESLİM EDİLDİ

Sağlık Kent Konutları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Genel Sekreter Gündoğdu, fiziki inşaat seviyesinin yüzde 90’lara ulaştığını vurguladı. Dairelerin hak sahiplerine tesliminin ekim ayında başlayacağını söyleyen Gündoğdu, “Binaları ve dairelerin içini inceledik. Daireler teslim edilebilir. Mutfak dolapları takıldı. Karton yapılır. Çok güzel, butik dairelerimiz var, 3+1 dairelerimiz var. Dairelerimizin hak sahipleri mutlaka vardır. Bir an önce dairelerine kavuşmanın da heyecanını yaşıyorlar. Daireleri teslim ettiğimizde de memnun olacağız. Pandemi döneminde liderimiz Tahir Büyükakın’ın talimatıyla sağlık çalışanlarımız için böyle bir proje gündeme geldi. Bu proje Kent Konut firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Sağlık çalışanlarımıza ve diğer hak sahiplerine hayırlı olsun” dedi.

36 bin 93 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen projede 69,86 metrekare 1+1, 88,05-98 metrekare 2+1, 132,05 metrekare 3+1 daire tipleri bulunuyor. -135,13 metrekare.

Projenin 7 bin 550 metrekaresi yeşil alan, 915 metrekaresi çocuk oyun ve spor alanı, 15 bin 036 metrekaresi yol ve otopark olarak kullanılacak.

İnşaatı hızla devam eden projenin ekim ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu