Haber

Gazeteci-yazar Güngör Mengi için İzmir’de cenaze töreni

Merhum gazeteci-yazar Güngör Mengi (83) için İzmir’de cenaze töreni düzenlendi.

Alsancak Hocazede Camii’nde düzenlenen törende usta gazetecinin ailesi iş, sanat ve basın dünyasından isimlerin taziyelerini kabul etti.

Mengi’nin cenazesi, öğle saatlerinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı’na gönderildi.

Güngör Mengi kimdir?

1940 yılında Çanakkale Bayramiç’te doğan Güngör Mengi, meslek hayatına 1959 yılında Demokrat İzmir gazetesinde başladı. 1964-1971 yılları arasında Yeni Asır gazetesinde haber müdürü olarak çalışan Mengi, 1971 yılında Dönem gazetesine geçerek yazı işleri müdürlüğü görevini üstlendi.

1972-1987 yılları arasında tekrar başladığı Yeni Asır gazetesinde yazı işleri müdürü ve yazı işleri müdürü olarak görev yapan Mengi, daha sonra Sabah gazetesinde murahhas üye, yazar ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı. ki transfer etti.

Sabah gazetesinden ayrıldıktan sonra 2002 yılında gazeteci arkadaşlarıyla birlikte Vatan gazetesini kuran ve burada yazı işleri müdürü olarak görev yapan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi Mengi’nin her zaman basın kartı ve Burhan Felek Ödülü (2011) vardı. ).

madenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu