Haber

Filenin Sultanlarını Hedef Gösteren, Tüm Türkiye’yi Sevinçten Boğulan Vaiz’e Cemaat Tepki Verdi

Zonguldak’ta bir vaiz, uzun süre Avrupa Şampiyonu olduktan sonra tüm Türkiye’ye büyük sevinç yaşatan Filenin Sultanlarını hedef aldı. İl müftüsü, cami cemaatinin tepki gösterdiği vaiz hakkında da açıklama yaptı.

A Milli Kadın Voleybol Grubumuz, Sırbistan galibiyetinin ardından kupaya uzanarak bizlere büyük sevinç yaşattı.

Zonguldak Merkez Ulu Cami’de namaz öncesinde vaaz veren İl Vaizi Ali Koblay, Netin Sultanları’nın kıyafetini ‘beğenmedi’.

Gazete Duvar’dan Mustafa Özdemir’in haberine göre, Papaz Koblay’ın “Zafere giden yolda her şey caiz değildir” sözlerine cemaat tepki gösterdi. Vaiz Ali Koblay’a tepki gösterenlerden Ekrem Güllüdağ, “Kuran kurslarında erkek çocuklara tecavüz edilirken siz burada konuşuyorsunuz, Milli Voleybol Takımı’ndan bahsediyorsunuz.” Topluluktan bir başka kişi ise “Sakıncalı olan nedir öğretmenim lütfen açıklayın da bilelim” dedi.

Bazı cemaat üyelerinin ortaya çıkmasıyla sakinleşen tartışmanın ardından vaizin sözlerine tepki gösterenlerden bazıları öğle namazını kılmadan camiden ayrılırken, Vaiz Ali Koblay da “Tamam tamam” diyerek konuşmaya başladı. dua ediyorum.

Tepkiler üzerine açıklama yapan Zonguldak İl Müftüsü Aşır Durgun, vaiz Ali Koblay’ın sözlerinin amacını aştığını belirtti.

“Kendisiyle görüştüm ve kendisini uyardım. Çok üzgün olduğunu söyledi. Kimseyi ötekileştirecek ifadeler kullanması doğru değil.”

“Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Anayasanın 136. maddesinde de belirtildiği gibi laiklik çerçevesinde her türlü siyasi düşüncenin dışında durmak zorundayız. “Milletimizin gururu olan milli sporcularımızı hedef alarak böyle bir söylemde bulunulması kabul edilemez.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu