Haber

Elektrik indirimi? Elektrikte indirim ne zaman ve hangi tarihte gelecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için geri sayım yaparken, AK Parti Kümelenme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, değerli haberler verdi. Pekala, Elektrikte indirim var mı? Elektrikte indirim ne zaman ve hangi tarihte gelecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

ELEKTRİKTE İNDİRİM VAR MI?

Nisan ayı itibarıyla tüm abone kümelerinde elektrikte yüzde 15 indirim uygulanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arafe gününde Karadeniz gazıyla ilgili bir müjde daha vereceğini duyurdu.

ASGARİ FİYAT NE ZAMAN ARTACAK?

Nisan ayı itibarıyla tüm abone kümelerinde elektrikte yüzde 15 indirim uygulanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arafe gününde Karadeniz gazıyla ilgili bir müjde daha vereceğini duyurdu. Seçime ilişkin değerli değerlendirmelerde bulunduğu toplantının ardından Meclis koridorlarında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde gündemde olan asgari ücrete orta zam için tarih de verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında taban fiyata zam geleceğini açıkladı.

ASGARİ FİYATA NE KADAR ARTACAĞIM?

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Alim, bugün konuyla ilgili bir soruyu yanıtlayarak, “Enflasyondaki düşüş eğilimi devam ederse asgari ücretin yeniden değerlendirilmesine gerek yok, gündemde değil. Temmuz ayında trend devam ederse yeniden değerlendirilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu