Ekonomi

Bitfinex, Alfa Raporunu yayınladı: Bitcoin madencileri hacim olarak satmaya devam ediyor

ABD ekonomisinin durumu bilinmezliği ve karmaşıklığı devam ederken, kripto para piyasalarındaki hareketlilik artıyor.

bitcoin Madencilerin hareketleri piyasada yatırımcıların dikkatini çekiyor. Poolin’in satışları, büyük hacimlerde satış yapmaya devam eden madenciler arasında ilk sırayı alıyor. Bu yöndeki satışlar, madencilerin olası riskten kaçınma veya riskten korunma stratejilerini benimsemesinden kaynaklanmaktadır. Bitcoin’e artan kurumsal ilgi ile birlikte son dönemde Bitcoin madencilik hisselerindeki hızlı yükselişler de yakından takip ediliyor.

Madencilik faaliyetlerinin zorluk derecesi artar

Bitcoin madenciliğindeki zorluk seviyesi de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bu da ağın ne kadar sağlam olduğunu ve madencilerin inancının ne kadar arttığını gösteren bir başka kanıt. Madencilerin Bitcoin’e daha fazla kaynak ayırması, madencilikteki zorluğun artmasına neden oluyor. Bu, madencilerin yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ancak, hedge yaparak mevcut konumlarını korumaya çalıştıkları için borsalara daha fazla Bitcoin gönderiliyor.

Bitcoin yatırımcıları yükseliş odaklı bir davranış sergiliyor. Bitcoin zincirindeki hareketlere bakıldığında, boğa durumlarında sık görülen, uzun vadeli yatırımcılardan kısa vadeli yatırımcılara doğru gerçek bir arz döngüsü vardır. Bu el değiştirme süreci, hızlı kar elde etmek isteyen yeni katılımcıların piyasaya girdiğini, uzun vadeli malları elinde tutanların ise uygun fiyatlarla kar elde etmek istediğini göstermektedir. Bu iki kümenin ortasındaki yükseliş ve arzdaki değişimden sonra bu trendin kademeli olarak durgunlaşması, erken bir boğa piyasasına işaret ediyor.

Kısa davalarda 193 milyon dolarlık tasfiye

Bitcoin fiyatları, kısa vadeli yatırımcılardan gelen satış baskısıyla uzun süredir 29.500-31.500 dolar ortasındaki dar bir aralıkta geziniyor.

Ama geçen hafta dalgalanmaHakkındaki olumlu haberlerin ardından şişirmeDüşük verisi ile hızlı bir yükseliş yaşadı ve 31.800 dolara ulaştı.

Bu hızlı yükselişte kısa pozisyonlarda 193 milyon dolarlık tasfiye gerçekleşti. Öyle ki bu rakam, piyasanın konsolidasyon aralığına girmesinden bu yana görülen en büyük rakam olarak kayıtlara geçti.

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu