Haber

Başkan Soyer Afyonkarahisar Tanıtım Günlerine Katıldı

izmirBüyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kültürpark’ta 5 Haziran’a kadar devam edecek Afyonkarahisar Tanıtım Günleri’ne katıldı. izmirCumhurbaşkanı Tunç Soyer, Türkiye’nin 100. yıl kutlamaları kapsamında Zafer ve Anma Yürüyüşü’nü başlatacaklarını hatırlatarak, “Afyon- izmirKardeşliği aslında bundan yüz yıl önce bu yolla birbirine bağlandı ve pekişti” dedi.

izmir Ege Bölgesi Afyonkarahisar Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Afyonkarahisar Tanıtım Günleri, Büyükşehir Belediyesi’nin sahipliğinde başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 5 Haziran’a kadar devam edecek tanıtım günleri kapsamında Kültürpark’ta açılan stantları ziyaret etti.

AFYON’DAN YÜRÜYECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Tunç Soyer, İzmir’in kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla Afyon’dan başlayıp İzmir’de sona erecek 400 kilometrelik Zafer ve Anma Yürüyüşü yapacaklarını hatırlatarak, “Türkiye’nin kuruluş ve kurtuluş mücadelesinin 100. yılıyız. Afyon’dan başlayıp İzmir’de son bulan Afyon-İzmir kardeşliği aslında bundan yüz yıl önce bu güzergâha bağlandı ve pekişti. Atalar yaptı. Eylül’de İzmir’e gelmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

gevasajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu