Haber

Başkan İbrahim Sandıkçı Deprem Bölgesinde Sahada

Başkan Sandıkçı, “Deprem bölgesinde de yardımları sarmak için tüm ekibimizle seferber oluyoruz” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, depremin merkez üssü Kahramanmaraş’ta afet güçlendirme çalışmalarına katıldı. Deprem bölgesinde devam eden çalışmaları denetleyen Önder İbrahim Sandıkçı, CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma ekipleriyle birlikte deprem bölgesinde arama kurtarma çalışması gerçekleştirdi. İlçeden bölgeye sevk edilen Canik Belediyesi sıcak yemek aracı Gönül Sofrası’nda hazırlanan yiyecek ve içecekleri depremden etkilenen vatandaşlara servis eden Önder İbrahim Sandıkçı, Canik’ten depreme gönderilen insani yardım malzemelerini koordine etti. AFAD yetkilileri ile birlikte Depremden etkilenen vatandaşların talepleri ile yakından ilgilenen Önder İbrahim Sandıkçı, depremzedeler için çalışmaların devam ettiğine değinerek, “Deprem bölgesinde mağduriyetleri gidermek için tüm ekibimizle seferber oluyoruz” dedi. .”

Başkan Sandıkçı İnceledi

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin etkilendiği 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Canik Belediyesi, depremden etkilenen vatandaşlar için bölgeye insani yardım malzemesi ve takviye ekipman göndermeye devam ediyor. Kahramanmaraş’ın ikinci büyük depremin merkezi olan Elbistan ilçesinde Canik Belediyesi’nin devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen Lider İbrahim Sandıkçı, “Deprem bölgesinde mağduriyetleri gidermek ve depremzedeleri karşılamak için tüm ekibimizle seferber oluyoruz. depremzedelerimizin ihtiyaçları. CAK Canik Belediyesi Arama Kurtarma grubumuz bölgede yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Koordineli bir şekilde yürütülen çalışmalar sonucunda çok sayıda vatandaşımızı Allah’a şükür sağ olarak kurtardık. İlçemizde insani yardım malzemelerini çalışanlarımız ve istekli vatandaşlarımızla birlikte Valiliğimiz ve AFAD’a uygun olarak tasnif ettik. Ardından tır ve araçlarla vakit kaybetmeden depremden etkilenen illerimize sevkiyatı gerçekleştirdik. Belediyemize gelen yardımları deprem bölgesine göndermeye devam ediyoruz” dedi.

Canik’ten Sarsıntı Bölgesine Ekipman Sevkiyatı

Lider İbrahim Sandıkçı, Canik’ten deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan ekipmanların sevk edilmeye devam edildiğini belirterek, “Belediyemizden deprem bölgesine gönderdiğimiz iş makinalarımızla arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını aktif olarak yürütüyoruz. . Özellikle deprem bölgelerinde yürütülen çalışmalarda ihtiyaç duyulan akaryakıt, ekipman ve jeneratör sevkiyatlarımız devam etmektedir. Allah bizi her türlü afetten korusun. Bu zor günleri el ele aşacağız” dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’ya incelemelerde AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay ve AK Parti Canik İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri eşlik etti.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

osmaneli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu