Haber

Bakan Yanık: Aile Desteğimiz 26 Milyar TL’yi Geçti

ANKARA (İGFA) –Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemeler hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, programın başladığı Temmuz 2022’den Mart 2023’e kadar sağlanan desteğin bedelinin 26,1 milyar TL’yi aştığını açıkladı.

Bakan Yanık, “Türkiye Aile Destek Programı’ndan 2,5 milyon hane Çocuk Yardımı kapsamında olmak üzere toplam 3,4 milyon hane yararlanıyor” dedi.

DESTEKLENEN ÇOCUK SAYISI 6 MİLYONA ULAŞTI

Hanelerin gelirlerine göre aylık 850 TL – 1.250 TL ödeme yaptığını belirten Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi hanelerimiz için hayata geçirdiğimiz desteklerle ihtiyaç sahibi hanelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda ihtiyaç sahibi hanelerimiz için hayata geçirdiğimiz Türkiye Aile Destek Programı’nda 3,4 milyar TL aile desteği, 1 milyar TL nafaka olmak üzere toplam 4,4 milyar TL ödeme yapacağız. Bu süreçte takviye verdiğimiz çocuk sayısı 6 milyona ulaştı” dedi.

Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’ndan daha fazla vatandaşın faydalanabilmesi için çerçeveyi genişlettiklerini, Nafaka Bileşeni ve Elektrik Tüketim Esaslarını da eklediklerine dikkat çekerek, şöyle konuştu:

“Desteklerimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödemeler yapıyoruz. Nafaka Bileşeni kapsamında hanelerimize kişi başına 350 TL-650 TL arasında ek destek sağlıyoruz. Ayrıca hanelerimize 260 TL’ye kadar Elektrik Tüketim Desteği sağlıyoruz.”

siran-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu