Haber

Aydın Valiliği: Suriyeli tarafından bıçaklandığı iddiası doğru değil

Aydın Valiliği, “Türk vatandaşlarının Suriyeliler tarafından bıçaklandığı” iddiasının doğru olmadığını, Aydın’da yaşanan olayın 2 Türk vatandaşı arasında yaşandığını açıkladı.

Sosyal medyada “Uşak’ta Suriyelinin Türk vatandaşını bıçaklama anı” iddiasıyla paylaşılan olayla ilgili Aydın Valiliği’nden açıklama geldi. Uşak’ta meydana geldiği iddia edilen olayın 27 Şubat’ta Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Orta Mahalle’de meydana geldiğini belirten Aydın Valiliği, olaya karışan kişilerin Türk vatandaşı olduğunu, paylaşılan görüntü ve haberlerin gerçek olmadığını açıkladı. gerçeği yansıtır.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Aydın ilinde Suriye asıllı bir vatandaşın bir Türk vatandaşını bıçaklayarak öldürdüğü haberi ile ilgili olarak özellikle sosyal medyada basın açıklaması yapılması gerekliliği hissedilmiştir. sorgusu 27.02.2023 tarihinde Orta Mahalle 213 Sokak’ta meydana geldi.TC uyruklu TE isimli şahıs, yine Türkiye Cumhuriyeti uyruklu AY’yi kesici aletle yaralayarak, yaraladı. şahıs tedavi gördüğü hastanede 1 ay sonra 28.03.2023 tarihinde hayatını kaybetmiş, bunun üzerine zanlı TE 28.03.2023 tarihinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, cezaevine gönderilmiştir.Olayda adı geçen kişiler kimliği belirsiz kişilerdir. Suriye asıllı ama Türk vatandaşı olan ve bu konuyla ilgili özellikle sosyal medyada çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu