Haber

Antalya’da 2 çocuğunu öldüren Ukraynalı: Nasıl yaptım bilmiyorum

Ukrayna-Rus savaşının ardından Türkiye’ye gelen Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky ve eşi Yulia Navrotska, apart otelin odasına yerleşti.

Geçen yıl 21 Mayıs’ta ikili arasında tartışma çıktı.

Tartışmanın büyümesi üzerine Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, eşi Yulia Navrotska, 6 yaşındaki kızı Tetiana ve 4 yaşındaki oğlu Kirl’e bıçakla saldırdı.

2 çocuk öldü

Yulia Navrotska kolundan yaralanırken, kızı ve oğlu hayatını kaybetti.

Şüpheli tutuklandı

Gözaltına alınan Oleksiy Oleksiyovych Navrotsky, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’ne konuldu.

Kardeşlerin cenazeleri gönderildi

İki kardeşin cenazeleri uçakla ülkelerine gönderilirken, Yulia Navrotska tedavisinin ardından hastaneden ayrıldı.

Öğretim görevlisi olduğu öğrenildi.

Navrotsky’nin eski bir Kharkiv milletvekili olduğu, savaş öncesi Harkov şehrinde üniversitede öğretim görevlisi olduğu ve ekonomi dersleri verdiği belirtildi.

2 kez ağırlaştırılmış hapis cezası istendi

Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, oğlu Kirl ve kızı Tetiana’yı boğazlarından bıçaklayarak öldüren Oleksiy Navrotsky, “öldürmek ve yaralamak” suçundan ikinci kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla yargıç karşısına çıktı. bir akrabanın soyundan birini öldürmeye teşebbüs”.

duruşma yapıldı

Alanya L Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan Navrotsky, duruşmaya SEGBİS ile katıldı. Navrotsky’nin tercümanı ve avukatı da hazır bulundu.

“Nasıl yaptığımı bilmiyorum”

Tercüman aracılığıyla Navrotsky’ye olay gününü hatırlayıp hatırlamadığı soruldu. Olayı hatırlamadığını öne süren Navrotsky, “Nasıl yaptığımı bilmiyorum”söz konusu.

Akıl sağlığı raporu istendi

Navrotsky’nin avukatı, daha önce Adlı Tıp Kurumu’ndan kendisine ruh sağlığı raporu verildiğini hatırlatarak, müvekkilinin 3 gün gözetim altında tutulmasını ve yeniden ruh sağlığı raporu alınmasını istedi.

duruşma ertelendi

Adli Tıp Kurumu raporunda sanığın ruh sağlığının yerinde olduğunun tespit edilmesi üzerine mahkeme eksik evrakların tamamlanarak tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 28 Nisan’a erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu